o nas

Pracowania Projektowa Sasiak-Sobusiak Architekci została założona w 2001 roku przez Dorotę Sobusiak – Fajer oraz Annę Sasiak – Patkowską. Obie ukończyły studia na Wydziałach Architektury – Politechniki Poznańskiej oraz na włoskiej Politecnico di Milano.

a

anna sasiak–patkowska

Całe swoje zawodowe życie związała z architekturą. W projektowaniu docenia rolę detalu i sztuki. Jej ulubionym etapem pracy jest szeroko rozumiane pojęcie poszukiwań. Inspiruje ją wszystko, co nas otacza – od natury po design. Bliska jest jej filozofia Witruwiusza: „Architektura to zachowanie trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna”. Projektowanie z dbałością o przestrzeń w codziennej pracy, przejawia się także w jej działalności społecznej – jako prezes Stowarzyszenia Mieszkańców „Abisynia” im. Michała Rajewskiego dba o rozwój, estetykę, jak i ochronę dziedzictwa kulturowego przestrzeni architektonicznej modernistycznego, przedwojennego osiedla w dzielnicy Grunwald w Poznaniu.

Od ponad 20 lat projektujemy wnętrza, wykonujemy projekty budowlane domów, specjalizujemy się także w adaptacjach i przebudowach starych budynków

Zrealizowałyśmy z powodzeniem setki projektów. Tworzymy wnętrza, które są ponadczasowe, funkcjonalne – zawsze pozostawiamy inwestorom miejsce na wypełnienie przestrzeni własną historią. Ważna jest dla nas dbałość o otoczenie, czyli kontekst miejsca, w którym projektujemy. Zapewniamy naszym klientom profesjonalne i kompleksowe podejście do całego procesu tworzenia i realizacji: od uważnego wysłuchania ich potrzeb, aż po współpracę z ekipami wykonawczymi.

d

dorota sobusiak–fajer

’W pracy architekta odnajduje wciąż nowe wyzwania, a kreowanie jest dla niej fascynującą przygodą i nieustającą nauką. Tworzy uniwersalne i funkcjonalne ramy przestrzeni, które odpowiadają potrzebom inwestorów. W centralnym miejscu stawia osoby, dla których pracuje, dlatego podkreśla, że w codzienności architekta ważna jest umiejętność zadawania celnych pytań i uważnego słuchania. Jednym z kluczowych etapów projektowania jest dla niej praca nad układem funkcjonalnym. Podziela zdanie Pabla Picassa, który powiedział: „Inspiracja istnieje, ale musi zastać Cię przy pracy”.